Karpu makšķerēšanas barības un ēsmas

Karpu ķeršanas barības un ēsmas

Iebarošana

Karpu makšķerēšanā izmanto dažādas barības. Aukstā ūdenī karpu iebarošanai nevajadzētu lietot saldu un stipru barību. Pārsvarā tās ir lētās barības, kas veikalos maksā ap 3 eiro. Karpu barības pārsvarā ir sajaucamas ar saulespuķu spraukumiem, samaltu kaņepi un/vai kukurūzu. Ļoti labi VISĀM barībām ir pievienot kukurūzas malumu. Veikalā pirkto gatavo barību mitrina pie dīķa, bet saulespuķu spraukumus, kaņepi un kukurūzu būtu ieteicams pirms iemaisīšanas barībā apliet ar verdošu ūdeni.

Karpu makšķerēšanai aukstos ūdeņos parasti nelieto nekādus saldinātājus, taču ir izņēmumi. Medus un vaniļas cukurs barībā ir tie komponenti, kas nelielās devās noteikti strādās.

Pavasaros, kamēr ūdens nav uzsilis virs 12 grādiem, un rudeņos, kad atkal ūdens atdziest zem 12 grādiem, ļoti labi strādā ķiploka smarža. Uz gatavo aptuveni 3 kg iebarojamo barību ir nepieciešama viena paciņa ķiploku granulu vai viens korķītis ķiploku eļļas.

Vasarā, kad ūdens ir uzsilis, karpu iebarošanai vislabāk ir izmantot saldus aromātus un izteikti saldas garšas. Karpai ļoti patīk zemeņu, medus, ananāsu un šokolādes smaržas un garšas. Arī barībai ir lielāka nozīme. Siltajos ūdeņos īsti vairs nestrādās lētā gala barības, taču piestrādājot ar izdomu un pareizajiem aromātu savienojumiem, iegūsiet pareizo barību, lai pievilinātu karpas.

No barībām vislabāk pie mums strādā “Traper” ražotās barības.

Ēsmas

Kamēr ūdens ir vēss, vislabākā ēsma karpu copē ir naktstārpi. sarkanās lielās sliekas un baltie tārpi. Visbiežāk tiek lietotas sliekas savienojumā ar baltajiem tārpiem. Tad seko makaroni, kukurūza un dažādas mīklas. Makaronus, baltos tārpus un mīklas iecienījušas ir arī mazās baltās zivis, kas nedaudz var traucēt karpu makšķerēšanai. Vajadzētu izvairīties no Polijas ievesto slieku izmantošanas. Tām nav tas izteiktais dabīgās sliekas aromāts. Vislabākās būs pašu saraktās sliekas. Ja tomēr sliekas tiek pirktas veikalā, tad priekšroku dodiet “Gards” sliekām, īpaši tām ar zaļo joslu, kur rakstīts Dendrobena.

Vasarā tārpi vairs nebūs vislabākā ēsma. Siltajos ūdeņos karpas ir iecienījušas kukurūzu un makaronus.

Par kukurūzu. Karpu copei labāk izmantot “Bonduelle” ražojuma kukurūzu. Tā ir stingrāka, dzeltenāka un līdz ar to arī piesaistošāka. Toties vietējo ražotāju kukurūzu labāk ir uzēst pašam makšķerniekam. Uz āķa karpu ķeršanai liek vismaz divus kukurūzas graudiņus. Atkarībā no āķa izmēra, daži liek pat astoņus graudiņus. Ļoti labi karpai patiks, ja pie diviem vai trīs kukurūzas graudiņiem galā būs uzlikti divi vai trīs baltie tārpi.

Ja ar kukurūzu viss ir vienkārši, tad makaronu pagatavošana ir sarežģītāka. Pirmkārt vajag izvēlēties mazos, īsos cilindra veida makaronus. Otrkārt tos nedrīkst pārvārīt. Lai makaroni neizšķīstu un turētos uz āķa, tos nedrīkst vārīt ilgāk par 3 minūtēm. Kad makaroni jau tuvu gatavībai, pievieno kādu tējkaroti vanilīna cukura un divas ēdamkarotes medus. Pēc makaronu nokāšanas tos vajadzētu izbērt uz dvieļa vai salvetes, lai nosusinātu. Tad burciņā iebērt mannas putraimus un izvārītos makaronus. Sakratīt, lai makaroni vienmērīgi apliptu ar mannu. Ja pie mannas burciņā būs pievienots zemeņu aromatizētājs, tad karpa nespēs vienaldzīgi aizpeldēt garām šai ēsmai. Visefektīvāk ir izmantot dabīgu zemeņu sīrupu, bet tas ir vēl sarežģītāk, lai trāpītu ar ideālo makaronu gatavību karpu ķeršanai. Liekot uz āķa makaronus, tos var kombinēt ar kukurūzu.

1 komentārs rakstam “Karpu ķeršanas barības un ēsmas”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *