Karpu makšķerēšanas veidi

Pie mums Kalna Spuļļu dīķos karpu makšķerēšanai tiek izmantotas gan karpu makšķerēšanas, gan pludiņmakšķerēšanas, gan grunts makšķerēšanas, gan feeder metodes.

Karpu makšķerēšanas metode. Tas ir tas, ko karpinieki angliski sauc par Carp fishing. Šādā makšķerēšanā tiek izmantotas speciālas karpu makšķeres, spoles, auklas, šoklīderi, leadcore jeb svina aukla sistēmas pamatā, karpu pavadiņas ar mata sistēmu, kur ēsma tiek uzvilkta uz mata blakus āķim, āķi atstājot pilnīgi tukšu. Šāda makšķerēšana patiešām aizrauj un piesaista arvien vairāk makšķerniekus. Nu jau arī mūsu dīķos puse makšķernieku ir Carp fishing cienītāji un makšķerēšanu uztver kā atpūtu, izklaidi vai sportu, nevis zivs gaļas ieguvi. Karpas vienmēr pēc izvilkšanas tiek uzliktas uz karpu matračiem, apčubinātas, apārstētas āķu atstātās rētas, uztaisītas smukas bildes kopā ar makšķernieku vai vienkārši uz matrača un saudzīgi atlaistas atpakaļ paaugties un priecēt vēl un vēl.

Karpu makšķerēšanai ir ieteicams izmantot Baitrunner tipa spoles, lai aktīvas copes gadījumā karpa dīķī neievilktu visu makšķeri. Mūsdienās cenu ziņā šīs spoles ir pieejamas ikvienam makšķerniekam un to izvēle ir patiešām liela. Arī pie mums dīķu veikaliņā ir šāda tipa spoles.

Iesācējiem, izmantojot pludiņmakšķeri, svarīgi ir uzstādīt pareizo dziļumu. Ēsmai nevajadzētu atrasties peldoša ūdenī virs grunts. Dziļumu vajag uzstādīt precīzi priekš katras dīķa vietas individuāli. Ēsmai vajag atrasties uz grunts, atsvaram vai sviniņam nedaudz virs gunts vai līdz ar grunti, bet tā, lai pludiņš stāv vertikāli un var signalizēt par karpas copi. Atceries, ka karpa un līnis pārsvarā ēd no grunts, nevis peldot pusūdenī!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *