Karpu makšķerēšanas veidi. Karpu cope Kalna Spullēs

Karpu makšķerēšanas veidi

Pie mums Kalna Spuļļu dīķos karpu makšķerēšanai tiek izmantotas gan pludiņmakšķerēšanas, gan grunts makšķerēšanas, gan feeder metodes.

Ja makšķere ar pludiņu un grunts makšķere ir zināma ikvienam makšķerniekam vai iesācējam, tad feeder makšķerēšana daudzos rada jautājumus. Feeder makšķere ir grunts makšķere, kurai ir ļoti jūtīga spicīte. Tai nav paredzēts izmantot gruntsmakšķerēm ierastos zvaniņus. Feeder makšķeres spicītes ir maināmas, tās ir dažādas cietības un dažādās krāsās, kas atvieglo copes pamanīšanu.

Karpu makšķerēšanai ar grunts makšķeri vai feeder makšķeri ir ieteicams izmantot Baitrunner tipa spoles, lai aktīvas copes gadījumā karpa dīķī neievilktu visu makšķeri. Mūsdienās cenu ziņā šīs spoles ir pieejamas ikvienam makšķerniekam un to izvēle ir patiešām liela.

Izmantojot pludiņmakšķeri, svarīgi ir uzstādīt pareizo dziļumu. Ēsmai nevajadzētu atrasties peldoša ūdenī virs grunts. Dziļumu vajag uzstādīt precīzi priekš katras dīķa vietas individuāli. Ēsmai vajag atrasties uz grunts, atsvaram vai sviniņam nedaudz virs gunts vai līdz ar grunti, bet tā, lai pludiņš stāv vertikāli un var signalizēt par karpas copi. Atceries, ka karpa un līnis pārsvarā ēd no grunts, nevis peldot pusūdenī!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *